26-letnie mięso w konserwach w Polsce

Wywietle: 3847
Ocena: 4.2    Gosw: 5

Komentarze:

ĘĄ   24-09-2009

tragedia, masakra, strach sie bać, tylko w szwecji takie pomysly dziwne niech sami sobie szwedzi to jedzą a polacy niech nie sprowadzaja do polski tege

klon   24-09-2009

,,- Tłuszcz w tym produkcie jest kompletnie zepsuty. Jedząc to mięso można się zatruć" - powiedzieli reporterom naukowcy z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, którzy na prośbę dziennikarzy przeprowadzili badania.

QUNIN   24-09-2009

mniam mniam smaczne mięsko;]

QUNIN   24-09-2009

Mięso trafiło do Polski ze Szwecji w 2007 r. Jego odbiorcami było 12 firm produkujących żywność na południu i w centralnej Polsce. Firmy te wprowadziły do obrotu 26-letni produkt w różnej postaci. TVN24 podawał, że firmy gastronomiczne faszerują starym mięsem pierogi, gołąbki, kiełbasy, pieczeń rzymską, mortadelę i wiele innych wyrobów. To wszystko trafia potem do szkół, przedszkoli, domów starców oraz sklepów spożywczych.

Inspektorzy prowadzący kontrolę u importera i głównego dystrybutora stwierdzili jednak szereg uchybień formalnych. Firma nie zgłosiła do Państwowej Inspekcji Sanitarnej faktu prowadzeniu obrotu żywnością. Grozi jej z tego powodu duża kara finansowa.

Armatys dodała, że polskie służby sanitarne zwróciły się do służb szwedzkich o zweryfikowanie dokumentów w tej sprawie. Szwedzi potwierdzili, że produkt jest przydatny do spożycia dla ludzi do 2010 r.

anonim   27-09-2009

nie jem mięsa i wam też radzę

26-letnie mięso w konserwach w Polsceklon
24-09-2009
26-letnie mięso w konserwach w Polsce Do Polski trafiło prawie 200 ton starego mięsa ze Szwecji. W puszkach znajduje się mięso z 1983 roku, które było produkowane latach 80-tych na potrzeby wojska. Zostały jednak wycofane. Natomiast kilku lat sprzedawane jest w Polsce i, jako że jest tanie, kupowane w dużych ilościach przez firmy gastronomiczne. Trafia do takich wyrobów jak pasztety, gołąbki, mortadela, pierogi z mięsem, pieczenie i kiełbasy. Jest chętnie kupowane również przez domy starców i przedszkola. Tagi: afera tv obrzydliwe dokument jedzenie tvn szwecja robert maklowicz Kategoria: Szokujące