Znani polscy ateiści

Wywietle: 9755
Ocena: 3.5    Gosw: 22

Komentarze:
Wszystkich komentarzy: 21

Tak trzymać ,a długo niepożyjemy   20-02-2010

Adolf Hitler - zbrodniarz wojenny, nazista, rasista, sprawca śmierci milionów ludzi
Józef Stalin - pierwsze miejsce w księdze rekordów Guinnesa w kategorii masowe mordy
Włodzimierz Lenin - teoretyk i ideolog komunizmu
Markiz de Sade - libertyn, rozpustnik, od jego nazwiska pochodzi nazwa zboczenia "sadyzm"
Anton Szandor LaVey - założyciel i najwyższy kaplan koscioła szatana
Fryderyk Nietzsche - nihilista, twórca koncepcji nadczłowieka

Jacek   20-02-2010

Wedłu mnie ateiści są to chorzy ludzie którzy mówią że Boga niema. To dlaczego o nim mówiom. Przecież BÓG nie istnieje prawda(sarkazm) . Żal mi takich ludzi jak wy .Pomodle sie zawas w Kościele.[*]

Kazek   05-03-2010

Drogi Jacku nie obrażaj się, ale pracują
u Ciebie tylko dwie komórki mózgowe
.

anonim   25-03-2010

Pierszyc komuchow

Pancer   20-04-2010

niestety jeszcze ateizm dla wielu równoznaczny jest z socjalizmem

Pola   21-07-2010

Moi kochani, czas ucieka, wiecznośc czeka, Bóg na Was czeka, z otwartmi ramionami. Gwarantuje Wam, że nikt Was nie przytuli tak mocno, mocno jak On.

JA   28-08-2010

ateiści są nienormalni! Wygłaszają jakieś herezje! Pomodlę sie za was do Latającego Potwora Spaghetti! Mam nadzieję, że się nawrócicie (PS. mamy wulkan piwny w niebie)

anonim   27-09-2010

hitler był katolikiem ;) stalin porzucił kościół, ale ich wszystkich z kościołem i religią łączy jedno :) wszechogarniająca bezmyślność, bezgraniczne poddanie, i bezkrytyczne podporządkowanie autorytetowi (jak papierz, jak adolf hitler, jak stalin) oraz zrzeczenie się wolności :) tak stali i hitler mordując ludzi tak i papierze kościoły mordując niewiernych (także inkwizycja) opierali się na dehumanizacji "tych innych". tak więc nie można mieć wątpliwości, że religia i bezmyślny ideologizm są tożsame ;) pozdrawiam nawiedzonych :)

Łukasz   14-11-2010

A ja wiem jedno ``Umiesz liczyć licz na siebie``, ``Każdy jest kowalem własnego losu``. Nie potrzebuję do życia i do tego by nie krzywdzić innych żadnej religii. Jestem pewien że ateiści szanują życie bo to najwyższa wartość jaką człowiek posiada. Ateiści wierzą tylko w życie doczesne a nie w czcze obietnice życia wiecznego. A w ogóle po co wierzącym życie wieczne jak nudzą się w weekendy.

benek   29-11-2010

watykan, III rzesza i takie tam totalitaryzmy :) wszystkie są teokracjami; identyczne cechy - wymagają uznania niemylności papieża, dyktatora czy dyktatu kolektywu, urządzają procesy pokazowe, czy wymagają całkowitego podporządkowania i kontroli "autorytetu". tak religie jak i dyktatury (czyli teokracje w obu wypadkach) wynikają ignorancji. ateizm czyli brak wiary w zmyślone stwory nie implikuje przemocy, przeciwnie implikuje ją ignorancja, która jest źródłem religii :) pozdrawiam wierzących :)

Kruk   05-02-2011

Gratuluje autorowi fachowości i znajomości tematu, z Kochanowskim się ośmieszył. Oprócz tego pamiętajmy że niektórzy naukowcy uważają ateizm za chorobę psychiczną.

Ewelina   01-03-2011

... Hmmm ... Jestem Ateistką i bardzo mnie to cieszy, że w końcu przejrzałam na oczy ... jak to co niektórzy potrafią manipulować Ludźmi ... podpierając się przy tym niby "Dobrym Słowem Bożym" ... ha ha ... a przecież to Ludzie stworzyli sobie Boga ... tak jak wiele innych legend ... legend o smokach ... czarownicach ... czy krasnoludkach ... chociaż one są bardziej "prawdopodobne" a niżeli to co głosi Kościół Katolicki ... hmmm ... tak w skrócie ... to może kobiety powinny się w 100% wzorować na Maryji i nie uprawiać sex-u lub też jak to niektórzy nazywają uprawianiem miłości tylko czekały aż zostaną obdarowane dzieckiem przez Boga ... skoro nauka kłamie, że aby było "Nowe Życie" ... jak w przypadku u Ludzi Dziecko potrzeba do tego komórki jajowej i plemników ... Dlaczego Kościól wpiera Ludziom takie bzdury ... i tłamsi umysły ... a tak narzekano na sektę "Niebo" czy inne sekty, w których podobno Ludzie poddawani byli "molestowaniu umysłu" po czym popełniali samobójstwo ... czy to było tak okrutne bo Kościół Katolicki zabrania odebrania sobie życia w słowa "Bóg dał życie i Bóg może odebrać" ... haha a tutaj jest paradoks ... bo w imię Boga katolicy idą zabijać innych Ludzi ... !!! gdzie tutaj jest sens logicznego myślenia ... ??? gdzie tutaj jest sens racjonalnego myślenia ... i podejmowania decyzji ... także ... ktoś tutaj Bardzo Bardzo ... MIESZA ... Nie potępiam wszystkich zasad jakie głoszą Religie całego Świata ... bo nie tylko wiara Katolicka jest "Pępkiem Świata ... hmmm ... Wszechświata" ...
Wymyślanie zasad ... a potem ich przekształcanie i na siłę "wybielanie" ... to troszeczkę nie w porządku ... Kościół Katolicki ... od dawien dawna jest sektą bo zasady i metody "wychowawcze" swoich "dzieci" ... ma całkiem podobne ... zawładnięcie umysłami Ludzi ... zabranie im wolnego myślenia ... ubezwłasnowolnienie ... niestety tak jest ... robienie z Ludzi mściwych i złośliwych .... bo niby są większością ... takie są przynajmniej moje odczucia ... podobno żyję w wolnym demokratycznym Państwie ... wolność wypowiedzi na dany temat jest ...

Ewella ... :) ...

Ewelina   01-03-2011

... Ups ... te języczki to przez przypadek ... prawdopodobnie wina mojej nie-wprawy w pisaniu na kla.... :) ...

P.S. Pozdrowionka dla Wszystkich Ateistów ...
P.S. A Katolicy ... :) ... no cóż ... może kiedyś nawrócicie się na DOBRO ... do tej pory widać było jak kieruje wami pycha, chciwość i nienawiść ... a dodam jeszcze słowo zazdrość ... wcale nie jest fajnie jak ktoś jest o kogoś zazdrosny ... i to wcale nie oznacza Miłości a wręcz przeciwnie brak szacunku i zaufania do drugiej rzekomo kochanej osoby ... a księża wcale nie pomagają wymyślając coraz to nowe usprawiedliwienia dla "Błądzących Katolików" może lepiej żyć prawdą ... jak jest ... skończyć z kłamstwem ...

Ewella ...

piotr   18-04-2011

twierdzenie, że hitler był katolikiem jest skrajnym nadużyciem. Jeśli był, to tylko jako dziecko. Wcześnie zaczął gardzić chrześcijaństwem, jako wiarą stworzoną przez Jezusa-Żyda. Rozumiem że papier (i internet) przyjmą wiele, ale bez przesady.

marek   25-04-2011

Jest ok 160 religji,tysiące tzw.sekt,odlamow,itp.Jestem ateistyczny bo Watykan pchnol Hitlera do wojny,bo 17 wiekow zajmowal sie mordem,bo Watykan wdarl sie na nsze zimie ogniem i mieczem,wymuszeniem i szantażem,torturami i zastraszaniem,bo dokonal wiecej zbrodni wobec ludzkosci od Aleksandra Wielkiego,Napoleona,Hitlera i Stalina razem wzietych,bo jakakolwiek religia zawsze ludzi dzielila,bo wiem ze moge żyć GODNIE nie płacąc okupu kuglarzom-księżom-szamanom.Poza tym jestem zwolennikiem teorji Darwina i dalej teorji Wielkiego Wybuchu,jestem pragmatykiem.Moj krewny ksiądz[dwoje posiada dzieci]mawia,szkolony w seminarium:BARANY TRZEBA STRZYC A NIE GOLIĆ,BO WYMARZNĄ,A MY[CZYT.KOSCIÓŁ]RAZEM Z NIMI.Zatem pozdrawiam was Baranki i Owieczki i pędem do fryzjera w kiecy i z krzyżem-strzyżem w pulchnej lapce.Walczylem z komunizmem,a dopiero póżniej zrozumialem że uczyli się manipulacji i środków terroru i przymusu do swojej ideologji od kościoła katolickiego najbardziej.taaaaaaaaaaaaaak..........stary człowiek i moż,MOŻE ZMIENIĆ punkt widzeni,a nawet wiele.

@katole   19-07-2011

Pomódlcie się za swój rozum i zdajcie raport jak jest po śmierci:)

@katole   19-07-2011

Pomódlcie się za swój rozum i zdajcie raport jak jest po śmierci:)

Ateista   11-08-2011

Ja powiem tak...jestem Ateistą który szanuje wyznania i wierzenia innych nie wyzywam ich za to,że są wierzący nie bije nie opluwam itd. itp. i znam sporo innych Ateistów z takim samym podejściem jak ja,ale też znam sporo osób wierzących z którymi normalnie rozmawiam jak i oni ze mną i szanujemy się na wzajem.Zauważyłem jednak(i sporo ludzi wierzących to potwierdza),że większość "wyznawców Boga" jest nietolerancyjna,gruboskórna,uważająca się za jedynych prawdziwych ludzi,a teoretycznie wasza religia uczy miłości do bliźniego,dobroci,pokory itd. .Spotykając się czasem przy piwku/whisky i rozmawiając z moimi znajomymi którzy są naprawdę wierzący prowadzimy normalną konwersacje na takie tematy,ja wysłucham jego racji on moich i jest dobrze nikt ze sobą nie wojuje.Dlatego też taką moją prywatną obserwacją jest to,że większość osób religijnych zachowuje się jak małe dzieci które głęboko wierzą np. w św Mikołaja...od małego rodzice wmawiają im,że prezenty przynosi Mikołaj i te dzieci bardzo mocno w to wierzą,co zimę przez prę lat ten sam Mikołaj przynosi im te prezenty,więc dzieci go uwielbiają i jest im dobrze i radośnie z tą wiara w niego...nagle...dzieci robią się trochę starsze spotykają się z rówieśnikami i jeden bardziej inteligentny i bystry,który wcześniej przyuważył,że to ściema z Mikołajem jest,informuje tego pierwszego,że to nie prawda...wtedy temu biednemu naiwnemu chłopczykowi,który tak mocno w to wierzył wali się świat,myśli sobie jak to!? moi rodzice,którzy są moim wzorcem do naśladowania,którzy nigdy mnie nie oszukują jednak okłamali mnie!?co się dzieje!?o co chodzi!?rodzice,babcia,wujek,ciocia,dziadek przecież oni wszyscy nie mogą się mylić!...i wtedy takie dziecko mocno przekonane w to co miało wmawiane nie dopuszcza do siebie informacji o kłamstwie i zaczyna reagować agresją na informatora...jest to bardzo proste,tak zachowują się dzieci a dorośli ludzie prowadzą ze sobą rozmowę niestety tak jak te dzieci zachowuje się większość wierzących(z całym szacunkiem do waszej wiary),ale w moich wypowiedziach nie będę jednostronny w środowisku ateistów są też takie osoby spytane o to czemu boga nie ma powiedzą bo nie i koniec,zero konwersacji i jakiegokolwiek uzasadnienia.Ateiści tak właśnie zachowujący się są z drugiej strony najczęściej ludźmi młodymi,zagubionymi najzwyczajniej zbuntowanymi...oni nie wiedzą co chcą od życia w co wierzyć a w co nie,nie potrafią uzasadniać swoich przekonań...mam nadzieję,że większość osób zrozumie moją wypowiedź...Pozdrawiam Ateistów i wierzących :)

Metody   22-02-2012

Nie rozumiem, jak można odchodzić od Boga z powodu występków Kościoła Katolickiego?! Nikt nie pomyślał o tak pięknym wyznaniu jak Prawosławie?! Nie zaprzeczam tego, że Kościół Kat. dużo złego narobił, ale odwrócenie się od Wiary z powodu jakiś debili ''papieży'', którzy żyli dawno temu, to jest już skończona głupota. Ateiści uważają że są tacy ''mądrzy'' ''miłujący Prawdę''. O fuj! W dupę wsadźcie sobie taką pseudoprawdę! Nie chcę tutaj nikogo obrażać, ale nie jestem też radykalnym katolem (jak pewnie pomyśleliście). Nie szukajcie Prawdy w encyklopedii, w ''Bogu urojonym'' R. Dawkinsa (tą książką nawet bym nie odważył rozpalić w piecu), ani w wypowiedziach panów pseudoprofesrów, tylko spróbujcie otworzyć swoje serca- On tam na Was czeka! Nie liczę na to, że po przeczytaniu tego wpisu od razu uwierzycie w Boga- nawracanie się to długa i ciężka droga, ale na prawdę opłaca się! Spróbujcie kiedyś pójść do cerkwi, tam panuje niezwykły klimat Wiary! (zupełnie inny niż w kościele katolickim) W tym kraju panuje wolność wyznania, więc nikt nie może kazać Wam wierzyć, lecz kiedy już umrzecie, to się naprawdę nieźle zdziwicie! Może się TAM spotkamy...

wierząca.   30-06-2012

jestem katoliczką, wierzę w Boga Trójjedynego. On naprawdę jest i daje siłę. Nie chciałabym tu was nawracać, ale może jednak spróbowalibyście pójść do kościoła, popatrzeć na Jezusa, który umarł na krzyżu dla nas. Dla NAS - bo nas kochał , mimo, że wszyscy nim gardzili i w końcu ukrzyżowali. Ukrzyżowali niewinnego człowieka. On naprawdę jest, jeżeli jesteście przekonani, że go nie ma to muszę wam powiedzieć, że jesteście w błędzie. Wiem, wiem.. wy też możecie powiedzieć do katolika ''To ty jesteś w błędzie, Boga nie ma''. Poprostu.. gdybyście zaufali Bogu i bylibyście z nim w przyjaźni wiedzielibyście, że jest. To jest niesamowita siła. Nie, nikt mną nie manipuluje, kościół nie robi - nam - katolikom wody z mózgu. Katolicy nie są święci, nie wiem dlaczego niektórzy mówią tak jakbyśmy mieli być idealni. Ale dzięki naszej wierze dążymy do tego by być lepszym - i udaje się to. Jak już mówiłam czeba zaufać Bogu bo życie bez Pana nie ma sensu. Bog jest prawdą,drogą,miłością i życiem. Życie bez Boga NIE MA SENSU nawet jeśli wam się tak wydaje. PAMIĘTAJCIE O TYM, ŻE PAN BÓG DAJE WAM WOLNĄ RĘKĘ I WYBÓR NALEŻY DO WAS. Spróbujcie, przed wami całe życie.. Potem możecie tego bardzo żałować.

Bitiriri   19-08-2012

ktos tu przytacza stalina i hitlera, ale ta osoba zapomniala ze nawiekszym zbodniarzem na przelomie dziejow byli chrzescijanie hehehe.... pod pretekstem religinym wymordowali wiecej ludzi niz ktorykolwiek z tyranów. Niesli religie siłą. Ale to nie jest potepione oczywiscie tylko jeszcze wychwalane, lub chrzescijanie probuja o tym nie pamietac. A stary testament wręcz nawołuje do przemocy, nie bede przytaczac tu fragmentow, ale wystarczy poczytac stary testament lub wpisac w google "najbardziej absurdalne fragmenty bibli". Jest wielu sławnych ateistow ktorzy przemocy nie niesli a wrecz przeciwnie. Wiec nie widze zandego powodu powoływania sie na religijnosc takich osob jak hitler.