Jak Czeczeni żyją w Polsce

Wywietle: 10365
Ocena: 2.8    Gosw: 22

Komentarze:
Wszystkich komentarzy: 42

seba   05-07-2010

i co zazdrosc ci dupe sciska??
;]

milana   10-07-2010

to nie prawda!co to za dupek napisał?

Debili nie brakuje   20-07-2010

Cos z Toba nie tak czlowieku! Jezdzisz autem pod budynkami robisz jakies bezsensowne zdjecia Bawisz sie w detektywa czy co? Nie masz powazniejszych zajec? Kogo to obchodzi w ogole czym oni jezdza i jak bawia sie ich dzieci. Tak jak ktos wyzej napisal "zazdrosc ci dupe sciska" jak nic. Puknij sie w glowe i zajmij czyms pozytecznym.

ktos   20-07-2010

po co podlgladasz i fotografujesz bawiace sie dzieci? To juz pedofilia zalatuje :/

Jan   20-07-2010

Ciekawy materiał, nadaje się do telewizji. Czy Czeczeni naprawdę tak żyją?

kris   22-07-2010

To prawda trzeba uważać na muzułmaninów nie jestem rasistą ale wiem coś na temat tych ludzi bo mieszkam we francji. Przedewszystkim niemają wdzięczności noi nie ewoluują tak jak my co przyspaża im dużo kompleksów więc robią się agresywni. Mnie najbardziej boli ich podejście do kobiet. I prosze nie mówcie że są źli i dobrzi tu chodzi o statystykę tak jak np.ilość spalonych dziennie samochodów we francji (powtarzam co dziennie) jak myślicie robią to dla jaj , a może kogoś nie lubią albo nie lubią np.grać w PS3. To co się dzieje we francji nigdy nie zaistnieje w polsce bo my mamy JAJA.

Kyle   23-07-2010

cyganie i czeczeni w polsce mają za dobrze!

anka   14-08-2010

Skąd się biorą ci idioci od zazdrości? Gość coś zrobił to znaczy, że zazdrości? Jak Wiernikowska robiła reportaż o powodzianach to znaczy, że im zazdrościła? Jak Halik pokazywał życie buszmenów to znaczy, że im zazdrościł?

Dobrze, że ktoś pokazał prawdę o tych leniuchach i przestępcach. A tych pacanów co to wszystkim zazdroszczą to umieściłabym na tydzień w takim ośrodku, żeby przekonali się co to za ludzie.

ddd   14-08-2010

I jeszcze ten osioł od pedofilii - ty to lepiej w ogóle nie patrz na dzieci skoro od razu masz tak nieczyste myśli, zboczuchu.

rainer   18-09-2010

Jesteś PISSOWSKIM rasistą!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Monika   28-10-2010

Mowicie ,ze dostajemy 6oozl na1 osob ,to chibo rzart!!!!Ja mieskala w oszrodke i mies.dahod byl 70zl.Jak mozemy zyc ,jesc i kupowac taki drogi samochody?

Bartek   04-11-2010

Autor chciał zwrócić uwagę na problem a nie udowadniać wyższość jednego nad drugim. Problem jest bez wątpienia bo niepracujący w Polsce na taki żywot pozwolić sobie nie mogą, samo to już daje do myślenia. Martwi mnie natomiast podejście ludzi że nie ma problemu, pełna integracja i niech wszyscy wpadają, to się źle skończy a na nieszczęście, takie poglądy robią się coraz bardziej modne.

Kaśka   25-11-2010

Może komuś się nie podobać, że autor filmików podpatruje Czeczenów, ja nie widzę w tym nic złego. Znam Czeczenów, potwierdzam to, co widziałam na filmie. Rzeczywiście jeżdżą drogimi samochodami. Prawdą też jest kwota, którą otrzymują co miesiąc: 400zł ekwiwalent + 70zł "kieszonkowe +20zł na środki czystości + talony na ubrania + darmowe podręczniki dla dzieci i pełne wyposażenie do szkoły+ darmowa opieka lekarska i dach nad głową. Nie muszą płacić za mieszkanie, prąd, gaz...

Edy   29-11-2010

Po obejrzeniu filmiku mogę powiedzieć tylko jedno- to prawda. Znam uchodźców z mojego miasta. Tych co żyją w ośrodku, bo tam jeżdżę na wolontariat i tych co poszli na prywatne kwatery.Wdzięczności żadnej, kobiety traktują jak szmaty ( swoje i polskie), mężczyźni rozmawiają między sobą, jeśli im coś doradzisz to nie posłuchają, nie zrobią bo jesteś kobietą ! Dzieci biją strasznie!!!

Oszukana   06-01-2011

Zgadzam się że nie znają wdzięczności, i że kobiety traktują bardzo przedmiotowo. Sama pomogłam Czeczenowi i finansowo , nocował u mnie , jadł u mnie. Jak się zorientował że nie pomogę mu w dostaniu dokumentów to stwierdził że wszystko to dla niego nic nie znaczy i ślad po nim zaniknął. A pożyczonych pieniędzy nie oddał. Szybko wyleczyłam się z pomagania komukolwiek. Nie warto ....

Krzychu   12-05-2011

"Mahomet jest posłańcem Boga. Ci, którzy są razem z nim, są gwałtowni wobec niewiernych, a miłosierni względem siebie." Koran 48,29

czeczen   21-05-2011

liudze ależ iesteżcie zlośliwy widzicie tylko zly strony, liudzi są rużny w każdej narodowości są żli i dobre liudzie, ia znam wieliu nie pożądnych polakuw, alie to nic bo znam też wieliu pożądnych kturzy są, s kturymi przyiażnie się, s przykrością powiem że są szriud czeczenów te nie pożąndny liudzie kturych spiecialnie pszysyla tu rosia żeby zepsuć imiedż czeczenów wpolsce, czeczeni w drodze do wolności przeżyli wielie lat wojny i żecziwiście mamy pokrencony nerwy wienc nie potszebnie nie denerwowac a sprubowac się zaprzyiażnic czeczen może byc dobrym przyiacieliem liub bardzo bardzo!!!!! grożnym wrogiem, wienc liepiej przyiażń my się, a co do kobiet nie uważamy wszystkie kobiety za szmaty tylko te co są szmatami, iak kobieta wystawia wszskie swoie piękności dla wszstkich a nie dla iednego na pokaz, mężatki maią kochankuw, no to dla mnie szmato i myszlie że dla polaków też są szmatami

aga   14-07-2011

no własnie do tego czeczenca co pisze albo przjazn albo wrogiem wiec wole zadnego doczynienia z nimi ni miec i nie rosyjanie a sami jesytescie tacy naogladalam sie filmikow co potraficie wiec won tam gdzie wasze miejsce a nie jeszcze tu nam polakom bedziecie zycie zatruwac i swoje alahowskie prawa ustawiat swoich dupkow nie brakuje u siebie robcie co chcecie a tu nie macie prawa

azazel   18-08-2011

wszytkich przyjacioł i obrońców czeczenów zapraszam do czeczeni, afganistanu, pakistanu lub indii w celu pogłębienia tolerancji sympatii do muzułmanów i weryfikacji swoich poglądów. jeśli w ogóle przeżyjecie to zmądrzejecie.

Zarem   16-09-2011

Przezyj to co moj narod przezyl. Uciekni z kraju i chodz dniami caly czas w strachu caly czas w glowie ten sam film, to wtedy pogadamy! Podlosc ludzka niema granic !! Za dobrze Ci w zyciu bylo ...

do zarema   18-10-2011

zremku - Polacy też wiele przeszli. Zapoznaj się z naszą historią. Wojny, zabory, komunizm.
Nam nikt zasiłków nie dawał. My siedzimy w swoim kraju i ciężko pracujemy na życie (ci co wyemigrowali tez ciężko pracują w najgorszych pracach). Wy dostajecie zasiłki i mieszkania i jeszcze rzucacie się do Polaków. Obejrzyj film "Przestępczość Agresywnych Pasożytów"

czeczenec   03-11-2011

Cos z Toba nie tak czlowieku! Jezdzisz autem pod budynkami robisz jakies bezsensowne zdjecia Bawisz sie w detektywa czy co? Nie masz powazniejszych zajec? Kogo to obchodzi w ogole czym oni jezdza i jak bawia sie ich dzieci. Tak jak ktos wyzej napisal "zazdrosc ci dupe sciska" jak nic. Puknij sie w glowe i zajmij czyms pozytecznym.

czeczenec   03-11-2011

ty est glupi

czeczenec   03-11-2011

to nie prawda!co to za dupek napisał?

bum bum   17-03-2012

Ehh, pracowici muzułmanie tak samo palą się do pracy w całej Europie ! No oczywiście tam bardziej pracowici gdzie zasiłek lepszy :P .W sumie zgadzam sie w 100% dlaczego Rosjanie tak mocno za nimi nie przepadają. Wyznawcy pseudo Religi pokoju są zawsze tacy sami. Nadmierna nie tolerancja i tolerancja są złe w praktyce. Wszystkich zainteresowanych bliskimi kontaktami na większą skalę na terenie Polski , zapraszam do wzięcia udziału w niezwykle ciekawej wycieczce krajoznawczej na dłuższy czas np do Pakistanu, Iraku, Afganistanu itp. Ciekawe jak będzie wtedy wyglądało wasze nastawienie do kwestji tolerancji i pracowitości czarnożopców :)

Kerim !   12-04-2012

kto wam Polakom przeszkadza kupować takie maszyny? wy wiecznie płaczcie ! oto i płaczcie dalej ! ! !

Milana   14-09-2012

Czeczeni przyjerzaja do Polska nie od lepszego rzycia,przerzyli i nadal przerzywaja straszna wojne.Karzda rodzina przecierpielo mnujstwo bied,u kogos zabili na oczach matku z ojciem,komus oderwalo obie ruki kiedy rosyjskie rzolnierzy sprawdzali piwnicy i rzucali tam granaty,w kturych ukrywali sie rodziny z dziecmi. u kogos zabrali syna,bo byl mlodym i mog byc bojewikiem, turturowanego wyrzuczyli gdies za wsi,karzdemu zniszczyli dom,kturyj on budowal przez cale rzycie,o tym morzno bezkoniecznie muwic. Od takiego rzycia karzdyj chce uciekac,zabiespieczyc swoje diecko . Ucieka i sklada wniosek o nadanii statusu uchodca.Status prawny uchodźców uregulowany jest w dwu komplementarnych umowach międzynarodowych: Konwencji Genewskiej dotyczącej statusu uchodźców z 28 lipca 1951 r. i Protokole Nowojorskim z 31 stycznia 1967 r.
W polskim ustawodawstwie kwestię uchodźców reguluje ustawa dnia 13 czerwca 2003 r. o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Przyznanie tego statusu jest właśnie jedną z form udzielania przez państwo polskie ochrony cudzoziemcom.
W czasie trwania procedury, związanej z rozpatrzeniem wniosku o status uchodźcy, cudzoziemcy muszą przebywać na terytorium kraju, w którym poprosili o status uchodźcy (zgodnie z postanowieniami Dublin II).

Uchodźcy, którzy otrzymali status uchodźcy lub inną formę ochrony na terenie Polski mogą legalnie wyjeżdżać z Polski na tych samych zasadach co obywatele Polscy.
Średnia długość trwania procedury o nadanie statusu uchodźcy to ok. 2 lata. Do 6miesiec.,uchodcy ni maja prawa pracowac legalnie w polsce,po 6mies.,dostaja pozwolienie,ale rzadny pracodawca nie chce zatrudnic ,bo uchodca jest w procedurze i nie ma dokumento,oprucz wizy,a nie pesela. wiec musza pracowac nelegalnie,mieszczyzny na budowach,a kobiety srzataja.
W trakcie pobytu w Ośrodku dla uchodźców osoby tam przebywające otrzymują 70zł miesięcznie na osobę dorosłą na zakup środków czystości i higienicznych. Ekwiwalent na dziecko do 2 lat i w wieku szkolnym to kwota 9 zł dziennie: środki te przeznaczone są na wyżywienie dzieci: mleko dla niemowląt, kaszki, drugie śniadanie do szkoły).
Jeżeli chodzi o osoby, które otrzymały status uchodźcy lub ochronę uzupełniająca, kwota ta uzależniona jest od ilości członków rodziny( 1 osoba otrzymuje 900zł, 2 osoby 1500zł, 3 osoby 1800zł, 4 osoby 2000zł). Należy zauważyć, że z tych środków osoby te muszą wynająć mieszkanie, utrzymać się. Pomoc ta jest przyznawana przez okres jednego roku. Jeżeli osoba otrzymująca pomoc popadnie w konflikt z prawem lub nie uczęszcza na kursy polskiego, to środki zostają wstrzymane. Po okresie jednego roku osoby te nie otrzymują żadnych specjalnych świadczeń.

Zgodnie z art. 1 lit. A pkt 2 Konwencji Genewskiej uchodźcą jest osoba, która na skutek uzasadnionej obawy przed prześladowaniem z powodu swojej rasy, religii, narodowości, przynależności do określonej grupy społecznej lub z powodu przekonań politycznych przebywa poza granicami państwa, którego jest obywatelem. Pojęcie „prześladowania” wyjaśniła Rada Unii Europejskiej w tzw. dyrektywie kwalifikacyjnej Rady UE z 2004 r., w której stwierdzono, iż prześladowanie może przybrać formę aktów przemocy fizycznej i psychicznej nie tylko ze strony organu państwowego. Stąd wydaje się, że jest możliwe przyznanie statusu uchodźcy ofiarom przemocy domowej, jeśli spełnione są pozostałe przesłanki.

Milana   14-09-2012

Kto ustawil takie prawo i taki porzondek,ale uchodcy musza trzymac sie tych zasad.Ludzie są różni i nie należy nikogo szufladkować, opierając się tylko na jego narodowości czy wyznawanej religii. Wyznawcy określonej religii bardzo częstą zachowują się sprzecznie z podstawami ich wiary, mimo deklaracji o byciu chrześcijaninem, buddystą, muzułmaninem. Podstawą jest wzajemne poznanie i spojrzenie na człowieka pod względem jego czynów, a nie przynależności etnicznej czy religijnej.
Polska podpisując międzynarodowe umowy (między innymi Konwencję Genewską) zobowiązała się do objęcia opieką uchodźców. Jest to bardzo ludzki odruch, wynikający z solidarności wobec ludzi, którzy doświadczyli prześladowań, tortur, widzieli śmierć bliskich. Polacy wielokrotnie byli zmuszani uciekać z kraju (np. w okresie stanu wojennego, II wojny światowej itp.) i otrzymywali pomoc państw, które oferowały im schronienie.

Działania integracyjne nie są prowadzone tylko dla Czeczenów, ale też dla innych cudzoziemców (w Warszawie Centrum Pomocy Cudzoziemców, z którego korzystają osoby z Ukrainy, Białorusi, Azji czy Afryki). W Łomży z pomocy Fundacji „Ocalenie” korzystają również osoby z Inguszetii, Dagestanu, Gruzji czy Armenii. Niestety, mimo deklaracji o zakończeniu wojny, nadal na terenie Czeczenii dochodzi do częstych zaginięć i zabójstw, ludzie są prześladowani. Większość Czeczenów chciałaby też wrócić do kraju i nie traktują przyjazdu do Europy jako sposobu na polepszenie swojej sytuacji finansowej.
Życzylibyśmy sobie, by na świecie nie było wojen i prześladowań i by nikt nie musiał prosić o status uchodźcy w Polsce.

Należy też pamiętać, że Polacy po II wojnie światowej i w czasach „Solidarności” sami byli uchodźcami w krajach Europy Zachodniej, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Milana   15-09-2012

Mieszkam u siebie,pracuje normalnie,prowadzam dzieci do szkoly i nagle muwia w telewizji rze zaczala sie wojna,czeczenia jest zamknieta ze wszystkich stron,nie ma wyjscia ,benda wszyscych przysluchiwac,ale ....za miast tego zaczali bombowac domy,srzeliac,zabiwac wszyscych po koleje...otworzyli korytarz dlia uchodcuw,ale terz stali po nim bombowac,wszedrzie krew...krzyki...:(,to bylo strasznie...czym byl winien moj kuzen,kturyj chandlowal na rynku miesem,albo moja ciocia,ktura pracowala na budowach...nikt nie odpowie na te pytania. u nas znirzczona psychika,nas nikt nie wysylal do kurortow,jak to zwykle robi w normalnem Panstwie,kiedy zdarza sie podobna sytuacja. Ogulnie zlorzyla sie taka kartyna,rze nikt nie pracuje,no wam nic nie wiedomo...myslicie rze wsyscy polacy sa pracowity,ni prawda,kiedy chodze do Urzedu Pracy,tam widac,kto szuka pracy,a od kogo wieje alkocholiem,ale to wasze sprawa... Karzdy czlowiek odpowiada za siebie,wy nie tylko tak muwicie o czeczenach,wy mienzy soboj zazdrostny jesteszcie. Ale ja znam durzo liepszych od was poliakow,ktury bezposridnie byli u mnie w czeczenii i widziali wszystko swoimi oczami... Nie zapominajcie,nie diszaj,ale karzdego morze spotkac to co bylo i jest teras w czeczenii. Jedyne jest to,rze czeczeny nie umia plakac!

Ania   23-04-2013

I bardzo dobrze! Materiał nakręcony wzorowo! Niech cała polska wie na co wydają nasze pieniądze! Pozbyć się pasożytów z naszego kraju! Nieroby wyp.... do czeczeni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polka   05-05-2013

Jestem w szoku, jakim zawistnym i zazdrosnym narodem sa polacy. To sa właśnie te chwile kiedy wstydzę się swego pochodzenia. Co za debil jezdzi i robi zdjecia, przeciez to tez sa ludzie, czemu winne sa ich dzieci? Było trzeba bliżej podejśc a nie kanałami spierdalać kiedy robileś ten materiał. Niestety u siebie w kraju nie mogą liczyć nawet na zasiłek, nie ma czego im żałować ale zazdrosć i nie możnośc pogodzenia sie z sukcesem sasiada to jest polskie piekiełko. Polak, polaka w łyżce wody by utopił zwłaszcza za granicą i robia też mnustwo świnstw....nie znam mniej tolerancyjnej nacji niz Polacy. Nie wiem w jakiej miejscowosci to było robione i nie chce wiedzieć ale osoba która to zrobiła jest ograniczona umysłowo i nie przebywała nigdy z ludzmi róznej klasy społecznej ani nigdzie nie była w ludziach poza rynkiem w białymstoku. Wiec co może wiedzieć o emigracji? Sfrustrowany debil robił zdjecia samochodom. Za samo obrażanie dzieci powinni Ci skopać dupę...................nara
Piszecie ze nie biora się do roboty a sami nie pracujecie.....tylko piszecie jakies bzdury. Tak czy inaczej wstyd mi za tego durnia który to wstawił i za tych ktorzy go poparli.

benek   26-05-2013

Tak, ale na te cztery tysiące to ja musiałbym pracować cała dobę non stop. Niech dostają zasiłki na takich samych zasadach jak my i w takiej samej wysokości! To bardzo dobrze, że ktoś im robi zdjęcia! Wiemy, z kim mamy do czynienia!

Polok   16-06-2013

Do " Polka" skończ najpierw gimnazjum dzicko drogie.

polka?   16-06-2013

a ty to kto?

Skin   27-06-2013

Jest metoda na udomowienie czornożopców opracowana przez Rosjan w związku z faktem, iż mają w herbie jakiegoś kundla Rosjanie pilnikiem równają im zęby - podobno działa po zabiegu są spokojni na jakiś czas. Polecam ;-).

baraqs   06-08-2013

@Polka gdyby twoja córkę, tak jak moją wtedy 10 letnią, cyganka nazwała Polską kurwą, zmieniłabyś zdanie.
Gdybyś mieszkała obok cyganów, którzy korzystają z MOPR a jeżdżą BMW za ponad 200 tys zł, i mają służąca oczywiście polkę, zmieniłabyś zdanie.
Gdybyś widziała to co ja, jak wielkimi rasistami są, i jak wykorzystują, a nawet siłą zastraszają ludzi, zmieniłabyś zdanie.
Zaraz powiesz, że trzeba było iść na policję, tyle że nie zapominaj, że jeden zeznający przeciwko kilku cyganom niewiele może, nawet gdy jest mało prawdopodobne, że sam zaatakował 4 rosłych facetów, którzy tylko się bronili, przed polskim rasistą.
Wierz mi, zmieniłabyś zdanie.

Marco   09-10-2013

Czemu to ma słuzyć?

polak   02-03-2014

Ty masz równo pod sufitem?

Achmed   29-08-2014

HWDP czyli chuj w dupe polakom !!!!!!!!!!! W nas oskarżacie, Czeczenii pasożytują w Polsce ,a sami nie lepsi wy też pasożytujecie w wielkiej brytani czy w Kanadzie

Achmed   29-08-2014

Przekaz dla polaków mieszkających w Kanadzie czy w Wielkiej Brytanii. SPIERDALAĆ Do POLSKI !!!!!!!!!!!!!!!

olo   09-01-2015

Polka !! idź do szkoły , a jak się wstydzisz być Polką to jazda do Anglii na zmywak !!! O Czeczenach to wiesz tyle co kot napłakał.

katya22   08-03-2015

Koło mnie mieszkają Czeczeni i wcale nie zauważyłam, żeby byli specjalnie bogaci - wręcz przeciwnie. Kobiety też nie są grube. Zgadza się tylko to, że mają dużo dzieci.

Jak Czeczeni żyją w PolsceDobroid
17-05-2010
Jak Czeczeni żyją w Polsce Materiał opowiadający jak Czeczeni żyją w Polsce. Nie mają pracy, a wielu z nich jeździ drogimi samochodami. Czeczeńskie kobiety rodzą jak najwięcej dzieci, dzięki którym Czeczeni mają więcej zasiłku. A tymi dziećmi nikt się nie przejmuje, mieszkają w polskich ośrodkach za podatki Polaków. Tagi: reportaz zdjecia czeczenia dokument Kategoria: Szokujące