Yerba mate doskonałym sposobem na zdrowy napój

Od jakiegoś czasu delektuje się smakiem innego gatunku herbaty. Chodzi mianowicie o yerba mate. Po raz pierwszy wypiłam ją u mojej przyjaciółki, która ostatnie wakacje spędziła w Argentynie i przywiozła inne nowe smaki do Polski. W krajach północnej Ameryki te smaki są bardzo popularne, jednak u nas dopiero wchodzą na rynek i nie są znane wszystkim. Kiedy po raz pierwszy jej spróbowałam, byłam w ogromnym szoku jak dobrze na mnie działa ta herbata. Po jej wypiciu nie musze już pić kawy. Daje mi dość dużego energetycznego kopa i spokojnie można ją wypić na pusty żołądek bez późniejszych problemów. Od tej jednej wizyty u mojej przyjaciółki rozpoczęłam poszukiwanie yerba mate w naszych sklepach. W supermarketach udało mi się znaleźć parę gatunków i od teraz każdy dzień zaczynam z właśnie tym napojem. Jestem bardzo wdzięczna przyjaciółce za tą małą zmianę w moim życiu. Teraz czuje się o wiele lepiej i nawet uzależnienie od kawy znikło.

Spróbowałam i przekonałam się

Po pracy bardzo często potrzebna mi jest chwila na odpowiedni relaks. Jest to dla mnie ważne, ponieważ każdy dzień w mojej pracy jest dość stresujący, jeśli nie odpocznę w jeden dzień na następny dzień na dniówce dostanę po prostu szału. Od jakiegoś czasu stosuje w tym celu napary yerba mate. Nauczyła mnie tego koleżanka z pracy, która przyniosła kiedyś do pracy cały sprzęt do parzenia tego wspaniałego specjału. Od kiedy wypiłam ją po raz pierwszy wiedziałam już, że będą ją stosować codziennie. Koleżanka dobrze wie jak przeżywam wszystkie problemy służbowe i wiedziała, że naprawy yerba mate będą dla mnie idealne.

Skąd brać yerbę wysokiej jakości?

Ostatnio nawet z okazji urodzin załatwiła specjalnie dla mnie oryginalną, argentyńską małą paczuszkę yerba mate. tą wyjątkową porcje zostawiłam sobie na specjalne okazje, na szczególnie nerwowe dni. Działa na mnie wyjątkowo uspokajająco i wyciszająco. Stosuje ją już od przeszło miesiąca i zauważyłam znaczną poprawę w mojej koncentracji oraz samopoczuciu. Nawet w pracy widzą różnicę i chcą poznać sekret mojego spokoju. a ja z przyjemnością mówię, co sprawia, że jestem tak spokojna. Szczególnie polecam ofertę sklepu z yerba mate pod adresem yerbamate.com.pl. Sklep jest wielokrotnie przeze mnie sprawdzony.

Początek dnia jest dla mnie zazwyczaj bardzo trudny. Zebranie się z łóżka stanowi problem na wagę przenoszenia całej szafy. Jeśli mowa o poniedziałku, to nawet mowa tu o całej meblościance. Ale mam na te trudne poranki swój zaczarowany sposób. Dzięki programom telewizyjnym dowiedziałam się o wspaniałym działaniu yerba mate. Postanowiłam jej spróbować. Kupiłam nawet wszystkie potrzebne rzeczy do jej parzenia. Na chwile obecną nie wyobrażam sobie początku dnia bez mojej małej yerba mate. Jej zaparzanie zajmuje krótką chwilę, ale żeby wypić dobrą kawę też trzeba chwilę czekać. Kiedy już ją wypiję czuję się pełna energii i nawet poniedziałek nie jest mi jakimś straszliwym wrogiem. Wszystko da się zrealizować, jeśli ma się tylko odpowiedni bodziec i sposób na rozpoczęcie dnia. Moim już na zawsze będzie yerba mate. I jeśli jeszcze ktoś jej nigdy nie próbował zdecydowanie polecam. Nie sądzę, żeby ktoś mógł żałować.

Czasami zdarza mi się spotykać ze znajomymi w kawiarni na małych ploteczkach, lub wypad do kawiarni traktujemy jako przerwę w dłuższych zakupach odzieżowych. Właśnie w czasie jednej z takich wypraw z przyjaciółką weszłyśmy do dość eleganckiej restauracji i zamówiłyśmy sobie białą kawę. Obok naszego stolika siedziało starsze małżeństwo, które delektowało się napojem w dość dziwnych kubkach. Nie byłabym sobą, gdybym nie zaspokoiła swojej ciekawości i nie zapytała ich co takiego piją? Okazało się, że ich napój to yerba mate ? czyli herbata wywodząca się z Południowej Ameryki. My już naszego zamówienie nie mogłyśmy zmienić, gdyż akurat pani zmierzała do nas z naszą kawą, ale postanowiłyśmy, że następne zakupy również kończymy w tej kawiarni i zamiast kawy zamówimy to yerba mate. W końcu cały czas trzeba próbować czegoś nowego. A właśnie ten napój bardzo zachwalali nam owi Państwo, którzy ją pili, a w dodatku mówili, że tu jest najlepsza w mieście. Grzechem byłoby tego nie sprawdzić.